StoryEditor

Dobry preparat mlekozastępczy to inwestycja w cielę

Jeszcze  do niedawna głównym celem w odchowie cieląt  było zminimalizowanie występowania chorób oraz padnięć zwierząt. Dziś to już zdecydowanie za mało. Dziś dążymy do tego, by z każdej urodzonej cieliczki uzyskać dobrą krowę. Czy to jest możliwe?

28.10.2019., 00:00h
Okazuje się, że jak najbardziej, a rozwiązania ku temu zmierzające zaprezentowali eksperci z kraju i zagranicy, podczas spotkania z hodowcami, lekarzami weterynarii i specjalistami ds. żywienia. Dwudniową konferencję, która odbyła się koło Rawy Mazowieckiej  zorganizowała firma Trouw Nutrition. Niewątpliwie okazją do spotkania i rozważań na temat najnowszych trendów  związanych z odchowem cieląt  była premiera nowego, wysoce energetycznego preparatu mlekozastępczego dla cieląt SPRAYFO  e-Line–DELTA.

Metaboliczne programowanie cieląt

Firma Trouw Nutrition promuje program LifeStart,  opierający się na intensywnym odchowie cieląt. Dzięki zwiększonym, dawkom preparatu mlekozastępczego cielęta osiągają większe przyrosty masy ciała, co w efekcie prowadzi do zwiększenia masy – jakże istotnych dla przyszłej  mlecznicy - narządów wewnętrznych jak np.wątroba oraz gruczoł mlekowy.

Programowanie metaboliczne jest faktem – przekonywał dr Leonel Leal z Centrum Badawczego  Nutreco – a swoją tezę  poparł wynikami wielu badań. Szczególnie interesujące okazały się wyniki  długoterminowych  doświadczeń przeprowadzonych na dwóch grupach cieląt...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Elita
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
26. maj 2024 07:14