StoryEditor

Evolution Pro – nowy wóz paszowy od Alima Bis

Wóz paszowy o pojemność od 8 do 30 m3 z jeszcze lepszym manewrowaniem w gospodarstwie wprowadza na rynek Alima Bis. Nowy paszowóz, Evolution Pro, dzięki nowej konstrukcji ma pozwalać na lepsze cięcie i mieszanie pasz włóknistych. Wóz paszowy Evolution Pro jest skierowany do gospodarstw mlecznych, którym zależy na maszynach o wysokiej jakości wykonania. 

10.12.2018., 00:00h

W czwartek i piątek, 22 i 23 listopada 2018 r. pod Aleksandrowem Łódzkim odbyło się spotkanie zorganizowane przez Alimę Bis, producenta maszyn i urządzeń dla gospodarstw mlecznych i mleczarń ze Środy Wielkopolskiej, z partnerami tej firmy. Tradycyjnie już wyróżniono najlepsze spółki współpracujące z Alimą Bis.  

Wóz paszowy Evolution Pro – duża pojemność, zwrotność, lepsze mieszanie i zadawanie paszy

Jedną z atrakcji tego spotkania była premiera nowej serii wozu paszowego Evolution Pro. Maszyna powinna zainteresować przede wszystkim rolników, którzy mają gospodarstwa mleczne i zależy im na maszynach o wysokiej wydajności i jakości wykonania. 

Standardowo wóz Evolution Pro będzie oferowany z jednym ślimakiem i wówczas jego pojemność będzie wynosić od 8 do 16 m3 lub z dwoma ślimakami, a pojemność takiej maszyny ma wynosić od 12 do 30 m3. Jednak Alima Bis może też na życzenie gospodarstwa wyprodukować większy paszowóz trzyślimakowy. 

W porównaniu do wcześniejszych konstrukcji, tym razem producent wozów paszowych ze Środy Wlkp., zastosował którą ramę oraz dyszel z zaczepem z regulacją wysokości i możliwością ustawienia pozycji górnej lub dolnej. Ułatwia to odpowiednie sprzężenie z ciągnikiem oraz korzystnie wpływa na manewrowanie takim zestawem. 

Alimy Bis wprowadziła także inną konstrukcję kosza i i ślimaków, co ma przełożyć się na lepsze cięcie i mieszanie pasz włóknistych. Z kolei na płynność zadawania paszy krowom ma wpływać powiększone do 110 cm okno wysypowa oraz poszerzenie o 15 cm taśmy załadunkowej.
Zmieniona konstrukcja kosza i ślimaków w wozie paszowym Evolution Pro ma pozwolić na lepsze cięcie i mieszanie pasz włóknistych

  • Zmieniona konstrukcja kosza i ślimaków w wozie paszowym Evolution Pro ma pozwolić na lepsze cięcie i mieszanie pasz włóknistych (fot. Alima Bis) 

 

Zarządzenie wozem paszowym w zasięgu ręki 

Konstruując wóz Evolution Pro zadbano zarówno o bezpieczeństwo, jak i wygodę operatora. Wszystkie układy wozu paszowego zostały zabudowane i zabezpieczone zamykaną pokrywą, podnoszoną w wygodny sposób za pomocą siłownika gazowego. Zamontowano także nowy rodzaj drabinki inspekcyjnej z wygodną stopnicą. Z kolei wyświetlacz wagi został umieszczony na ruchomym ramieniu, co pozwala na stała kontrolę tego parametru. 
W maszynie został zastosowany także EVO PAD, czyli nowy pilot do zdalnego sterowania. 

Nowe wozy paszowe Evolution Pro trafią do sprzedaży na początku 2019 roku.  Paszowóz Alima Bis Evolution Pro ma szerszą taśmę i większe okno co wysypowe co ułatwia zadawanie paszy krowom

  • Paszowóz Alima Bis Evolution Pro ma szerszą taśmę i większe okno co wysypowe co ułatwia zadawanie paszy krowom (fot. Alima Bis)


Paweł Mikos
Fot. Alima Bis 

26. maj 2024 09:17