StoryEditor

Arla zbuduje najnowocześniejszą fermę mleczną w Nigerii

Należąca do rolników spółdzielnia mleczarska Arla Foods zbuduje najnowocześniejszą komercyjną farmę mleczną w północnej Nigerii, gdzie będzie również szkolić i wspierać 1000 lokalnych producentów mleka w ramach wsparcia rozwoju nigeryjskiego sektora mleczarskiego na rzecz zwiększenia lokalnej produkcji żywności.
31.10.2021., 00:00h

Nowoczesna obora dla 400 krów mlecznych zostanie otwarta w 2022 roku

Zlokalizowane w stanie Kaduna 200-hektarowe gospodarstwo, którego otwarcie planowane jest na 2022 rok, będzie miało obory dla 400 krów mlecznych, nowoczesne hale udojowe i technologie, łąki i pomieszczenia mieszkalne dla 25 pracowników.

Obiekty i doświadczenie dostarczone przez Arla zapewnią możliwość szkolenia lokalnych hodowców bydła mlecznego w zakresie poprawy wydajności i jakości mleka, dobrostanu zwierząt i rentowności gospodarstwa. Docelowo zakład ma produkować ponad 10 ton mleka dziennie, które będzie przetwarzane przez zakład w stanie Kaduna, aby dostarczać lokalnie produkowane wyroby mleczne nigeryjskim konsumentom.

Nigeria jednym z najszybciej rozwijających się państw

Wybór Nigerii nie był przypadkowy – kraj ten jest jednym z najszybciej rozwijających się narodów na świecie. Do 2050 roku populacja Nigerii osiągnie blisko 400 milionów ludzi i już teraz rośnie zapotrzebowanie konsumentów na przystępne cenowo produkty mleczne. Nigeryjski sektor mleczarski jest obecnie w stanie zaspokoić jedynie 10% krajowego popytu na produkty mleczne, a oczekuje się, że luka ta będzie rosła wraz ze wzrostem populacji.

Zdjęcie: Unsplash

Artykuł ukazał się w magazynie Elita Dobry Hodowca 5/2021 na str. 5. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na Elicie:  Zamów prenumeratę.

26. maj 2024 05:05