StoryEditor

Dożywotnie więzeinie za zabicie krowy

W Indiach krowa jest święta. Obecnie tylko 8 z 29 indyjskich stanów zezwala na ubój krów, w pozostałych można trafić za to do więzienia. Jeszcze do niedawna w leżącym na zachodzie Indii stanie Gudżarat była to kara 7 lat.
02.03.2021., 00:00h

Zaostrzenie kar za ubój krów i handel wołowiną w Indiach

Uchwalona właśnie ustawa znacznie zaostrza kary – dożywotnie więzienie za ubój, a za handel wołowiną – od 7 do 10 lat za kratkami. Podobną karą jest zagrożone przywiezienie krów do rzeźni.

W Indiach ponad 80% ludności wyznaje hinduizm, religię, która zakazuje krzywdzenia istot żyjących i nakazuje weganizm. Krowa jako zwierzę podtrzymujące życie ma specjalny status, nakazujący m.in. łagodne traktowanie i zakazujący spożywania jej mięsa.
Nie będą więc mieli lekko muzułmanie w Indiach (jest ich 12%) i mniejszość chrześcijańska (22 mln), bo już teraz trudno kupić wołowinę, a będzie jeszcze gorzej. Co ciekawe, w Indiach można bez problemu dostać alternatywną “wołowinę”, czyli mięso bawołów indyjskich. Jest ona tańsza, ale mniej smaczna (twardsza) od prawdziwej wołowiny. Jednak ze względu na cenę podbija Azję, szczególnie Wietnam, Chiny i Arabię Saudyjską.
Zdjęcie: Unsplash
29. maj 2024 21:06