StoryEditor

Elita Dobry Hodowca - do kogo jest adresowane nowe czasopismo?

Drodzy Czytelnicy  do Waszych domów trafia pierwszy numer  dwumiesięcznika  Elita Dobry Hodowca.  Od razu nasuwa się pytanie: do kogo jest adresowane, to  ilustrowane i wydawane na bardzo przyzwoitym papierze czasopismo? Odpowiedź na owe pytanie  jest nader prosta. Otóż  naszym celem jest aby  Elita Dobry Hodowca  była użyteczna dla każdego hodowcy i producenta mleka, który uzna, że zawarte w niej treści mogą pomóc mu w codziennej pracy, zaciekawić i przede wszystkim wzbogacić jego praktyczną wiedzę.
24.01.2019., 00:00h

Elita dedykowana wszystkim hodowcom

Nie chcemy tutaj dzielić tych co z mleka żyją – na przykład na małych i dużych albo na tych dla których warsztatem pracy jest  przysłowiowa uwięziówka albo nowoczesna obora wolnostanowiskowa wyposażona w roboty. Wszak i w starych stropowych uwięziówkach, bez wozu paszowego można osiągać wyniki dające miejsce w krajowej czołówce hodowlanej.

Potwierdzeniem tych słów  są reportaże z gospodarstw prowadzonych przez rodzinę państwa Gromada i rodzinę państwa Radziszewskich. Z kolei w Spółce Rolniczej Juchowo jedyna w swoim rodzaju hodowla dostarcza wyjątkowego mleka siennego. Zaś młoda pasjonatka krów Małgorzata Skrzeszewska dowiodła jak duże znaczenie w ich żywieniu ma selen.

Elita Dobry Hodowca jest czasopismem powstałym na bazie dwóch innych wydawnictw: Elite, którego wydawcą jest Landwirtschaftsverlag w Munster oraz Dobry Hodowca bydło mleczne. Ten drugi tytuł trafiał na rynek jako efekt pracy spółki Promark, której podstawowym zadaniem do końca 2012 roku było  wydawanie Poradnika Rolniczego. Na pomysł wydawania Dobrego Hodowcy wpadł  śp. redaktor Wiesław Nogal - prezes zarządu Promarku. A do podstawowych autorów  piszących do Dobrego Hodowcy należeli następujący redaktorzy: Beata Dąbrowska, Andrzej Rutkowski, Marek Kalinowski i Przemysław Staniszewski. Tych autorów Drodzy Czytelnicy znacie od lat i to właśnie Oni są podstawową siłą twórczą dwumiesięcznika Elita Dobry Hodowca.

Dwumiesięcznik Elite – magazyn dla hodowców - producentów mleka, to uznane wydawnictwo w unijnym środowisku producentów mleka. Jest wydawane w języku niemieckim i trafia do gospodarstw mlecznych w całych Niemczech. Szczególnie dużą popularnością cieszy się na południu Niemiec, w tym w Bawarii. Ma też Czytelników w Austrii oraz w Szwajcarii. Natomiast do holenderskich hodowców i producentów mleka trafia wydanie w języku holenderskim.

Od Zespołu Redakcyjnego Elite, który tworzą: redaktor naczelny Gregor Veauthier, oraz redaktorzy Katrin Berkemeier, Brite Ostermann-Palz, Christine Stoecker-Gamigliano, Dr. Marion Weerda, Sophia Oehler oraz Karina Bocke oczekujemy interesujących artykułów i informacji związanych z zarządzeniem stadem, żywieniem, profilaktyką leczenia chorób, odchowem cieląt, czy wyposażeniem obór oraz ciekawostek naukowych w praktycznym zastosowaniu. To pismo ma też wielu współpracowników w sferze nauki – nie tylko z Niemiec ale też z innych państw takich jak USA czy Kanada. Ich dorobek  ma Wam pomóc Drodzy Czytelnicy w dobrym prowadzeniu gospodarstw. Jednak większość materiałów publikowanych na łamach Elity Dobry Hodowca będzie autorstwa  znanych Wam od lat dziennikarzy a także polskich doradców i naukowców. Szczególnie liczymy tutaj na wsparcie niezawodnego profesora Traczykowskiego.

Zapraszamy też innych na nasze łamy i to Wszystkich, nie tylko tych bardzo zapracowanych autorów, których artykuły można napotkać w wielu innych czasopismach i innych wydawnictwach.
 
 Krzysztof Wróblewski
27. maj 2024 23:53