StoryEditor

Izydory 2022: Wyłoniliśmy zwycięzcę pierwszego etapu plebiscytu!

V edycja Izydorów trwa w najlepsze! Zgodnie z harmonogramem Plebiscytu, którego celem jest wybranie firmy najbardziej przyjaznej rolnikom, przyszedł czas na wyłonienie zwycięzcy I etapu. Kto w najciekawszy sposób uzasadnił wskazaną przez siebie firmę?
26.04.2022., 00:00h

Kto wygrał I etap V edycji Plebiscytu Izydory 2022?

Już piąty rok z rzędu Polskie Wydawnictwo Rolnicze pyta rolników, z którymi firmami z branży rolniczej najlepiej prowadzi się współpracę. W pierwszym etapie konkursu, rolnicy za pomocą specjalnego formularza mogli wskazać maksymalnie 6 firm, które w ich odczuciu najbardziej zasługują na miano "firmy przyjaznej rolnikowi" wraz z krótkim uzasadnieniem. Autorem najciekawszego z nich i tym samym zwycięzcą I etapu Plebiscytu Izydory 2022 został Jacek Rogulski z Budziszewic (woj. łódzkie).

- Plebiscyt śledziłem już w poprzednich edycjach. Dzięki aplikacji Top Agrar dowiedziałem się o możliwości zgłoszenia firmy przyjaznej rolnikowi do tegorocznego konkursu. Postanowiłem wziąć udział w plebiscycie wskazując na 365FarmNet. Według mnie marka ta zasługuje na uznanie, ponieważ dostarcza nowoczesnemu rolnikowi wszystko, czego potrzebuje do zarządzania gospodarstwem. Chwalę sobie rozwiązania usprawniające planowanie i prowadzenie dokumentacji w rolnictwie – przyznaje zwycięzca Jacek Rogulski.

Pan Jacek wraz z żoną przejęli po rodzicach gospodarstwo w 2017 roku i od tego czasu prowadzą gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej. Jak sami przyznają, początki pracy w gospodarstwie nie były usłane różami, jednak dzięki swojej ciężkiej pracy prężnie je rozwijają.

- Z każdym rokiem wprowadzamy w strukturę zasiewów nowe rośliny. 4 lata temu po raz pierwszy zasiałem rzepak, który jest obecnie jedną z głównych upraw. Oprócz zbóż w moim gospodarstwie pojawiła się facelia błękitna, kukurydza, a w tym roku testowo wsiałem koniczynę w pszenżyto jare. Takie wybory podyktowane są niską klasą bonitacyjną gleb, na których pracuję. Z tego też powodu podjęliśmy z żoną decyzję o przejściu na system bezorkowy. Dzięki dofinansowaniu z ARiMR zmodernizowaliśmy park maszynowy o sprzęty niezbędne w tego typu uprawach: pług zastąpiliśmy agregatem bezorkowym i głęboszem, zakupiliśmy siewnik z redlicą talerzową oraz opryskiwacz polowy z komputerowo sterowaną dawką oprysku - mówi Jacek Rogulski

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i jednocześnie zapraszamy innych rolników do aktywnego uczestnictwa w kolejnym etapie Plebiscytu Izydory, a także innych konkursach organizowanych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

Poniżej prezentujemy nagrodzone uzasadnienie zwycięzcy I etapu Plebiscytu Izydory 2022: 

"Rolnictwo to ogrom satysfakcji,

ale też lawina informacji:

ewidencje, kartki w segregatorze

i zapiski fruwające po traktorze…

Ogarnąć to pomoże wnet

Przyjazna firma – 365FarmNet!

Po co bazgrać w skoroszytach,

gdy aplikacja na miarę szyta

mapę upraw mi pokaże,

najlepszą trasę przejazdu wskaże...

Policzy ze mną plan azotowy,

a bilans pogody ma już gotowy!

Asystuje mi bez przerwy,

oszczędzając moje nerwy.

A prawdziwe oszczędności,

odnajdę dzięki gospodarności

i przy wsparciu 365FarmNet

zaplanuję sezon od A do Z!

To już nie jest „ogarnianie”,

a porządne zarządzanie,

więc bez cienia wątpliwości

mój Izydor tu zagości!"

26. maj 2024 14:07