StoryEditor

Jak duża jest nasza wiedza na temat zdrowego odżywiania?

Choć zainteresowanie zdrowym style życia wciąż rośnie, to aż 4 na 5 osób w północnej Europie wciąż nie wie jakie składniki pokarmowe są niezbędne w diecie. W badaniach przeprowadzonych przez koncern mleczarski Arla Foods w Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwecji i Niemczech 40% ankietowanych przyznało, że brakuje im podstawowej wiedzy.
18.10.2019., 00:00h

Ile Europejczycy wiedzą na temat zdrowego odżywiania?

Potwierdziły to kolejne pytania – prawie połowa osób nie uznała produktów mlecznych za naturalne źródło witamin i minerałów.

Jednocześnie ponad połowa respondentów twierdzi, że prowadzi zdrowy tryb życia, choć nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co w takim razie powinno znaleźć się w prawidłowo zbilansowanej diecie.

Arla chce walczyć z mitami na temat przetworów mlecznych

Arla wyciągnęła z ww. ankiety jeden wniosek – co innego mówimy, co innego robimy. Dlatego postanowiła włączyć się w działania edukacyjne. Chce pomóc zrozumieć konsumentom, że nabiał może być częścią zrównoważonego i zdrowego stylu życia, a także pomóc rozprawić się z mitami. A tych wokół nabiału narosło sporo – 2 na 3 Brytyjczyków błędnie uważa, że w mleku pełnotłustym jest więcej niż 10% tłuszczu.
Finowie są lepiej wyedukowaniu – tam ten błędny pogląd podziela 1 na 3 osoby. W Szwecji aż ¾ osób nie uznaje produktów mlecznych za źródło białka. W Niemczech 1/4 obywateli spożywa tylko jeden główny posiłek dziennie, ale ponad połowa uważa, że brakuje im kluczowych witamin i składników odżywczych. Wspólnym tematem w północnej Europie jest chęć zmniejszenia ilości cukru w diecie – taki plan ma 1/3 ankietowanych. Arla idzie za tym głosem oferując produkty, w którym zachowuje to co najcenniejsze z mleka, przy jednoczesnym ograniczeniu cukru i tłuszczu. Więcej informacji na temat żywienia oraz roli mleka i nabiału w zdrowej i zbilansowanej diecie można znaleźć na stronach zdrowia Arli pod adresem: https://www.arla.com/company/healthy-living/
Zdjęcie: Pixabay
27. maj 2024 23:21