StoryEditor

Ładowarka oraz zestaw poideł trafiły do zwycięzców konkursu "Rolnik - zawód wielkiej wagi"!

Konkurs "Rolnik - zawód wielkiej wagi" został rozstrzygnięty, a szczęśliwi zwycięzcy właśnie dziś, podczas Targów AgroShow 2022 w Bednarach, odebrali swoje nagrody. Do kogo powędrowała ładowarka przegubowa Weidemann 1390 oraz zestaw poideł marki LA BUVVETTE ufundowane przez firmę Arbena?

24.09.2022., 00:00h

„Rolnik-zawód wielkiej wagi” - jakie zadanie konkursowe musieli wypełnić rolnicy?

Organizowany przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze konkurs „Rolnik-zawód wielkiej wagi trwał do końca sierpnia 2022 roku. Zadaniem konkursowym było odgadnięcie wagi ładowarki przegubowej Weidemann 1390, wraz z paletą pełną czasopism wydawanych przez PWR. Nagrodą główną była właśnie ta ładowarka, której rolnicy musieli poprawnie oszacować wagę, a jej wartość to ponad 290 tys. złotych.

Drugą przewidzianą nagrodą dla naszych Czytelników był zestaw dwóch poideł marki  LA BUVVETTE zostały ufundowane przez firmę Arbena: miskowe LAC 5 i podgrzewane LAKCHO 2 o wartości 3500 zł. Nagroda należała się tej osobie, która zdaniem naszego jury, wymyśliła najbardziej chwytliwe hasło promującego magazyn "Elita Dobry Hodowca". 

 

Kluczyki do ładowarki i poidła trafiły w ręce szczęśliwych zwycięzców

Podczas drugiego dnia targów rolniczych AgroShow 2022 w Bednarach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Kluczyki do ładowarki przegubowej Weidemann trafiły w ręce Pana Rafała z miejscowości Ptaki. Rolnikowi udało się bezbłędnie wytypować wagę maszyny wraz z paletą gazet, która wyniosła dokładnie 3199 kg. 

Jak się okazuje, ładowarka bardzo przyda się w gospodarstwie hodowcy, który na co dzień zajmuje się produkcją mleka. Maszyna usprawni codzienne zadawanie paszy krowom utrzymywanych w starszych budynkach, do których wjazd paszowozem jest niemożliwy. 

 Do wzięcia udziału w konkursie namówił mnie syn Mateusz. Stwierdził, że dzięki ładowarce przegubowej nasza praca stanie się lżejsza i będziemy się mogli lepiej rozwinąć. Waga ładowarki z gazetami to też zasługa syna, który perfekcyjnie oszacował ciężar zestawu – powiedział pan Rafał.

Od lewej: Paweł Kuroczycki, Redaktor Naczelny TPR i zdobywca I miejsca pan Rafał

  • Od lewej: Paweł Kuroczycki, Redaktor Naczelny TPR i zdobywca I miejsca pan Rafał wraz z wygraną ładowarką przegubową Weidemann 1390
  • Przekazanie głównej nagrody odbyło się na targach AgroShow 2022 w Bednarach.
 

Kto wymyślił najciekawsze hasło promujące magazyn Elita Dobry Hodowca?

Szczęśliwym zdobywcą drugiej nagrody, czyli zestawu poideł marki  LA BUVVETTE ufundowanych przez firmę Arbena, został Pan Patryk z miejscowości Szczutowo. Hasło, które wymyślił, zostało uznane przez nasze jury konkursowe za najbardziej kreatywne i miało następującą treść: "O hodowli nie powie tyle nawet wróżbita, co dwumiesięcznik Elita". Podzielając zdanie Pana Patryka i doceniając pomysłowość, życzymy mu wielu sukcesów w prowadzeniu swojego gospodarstwa i pociechy z wygranych poideł. 

  • Pan Patryk z miejscowości Szczutowo wygrał zestaw dwóch poideł marki LA BUVVETTE ufundowanych przez Arbenę o wartości 3500 zł

To, jak wyglądało ważenie konkursowej ładowarki z paletą gazet można zobaczyć tutaj: 

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcia: Kamila Szałaj

25. maj 2024 03:42