StoryEditor

Uwaga! Do 31 października rolnicy muszą złożyć w ARiMR rejestr wypasu krów

Tylko do końca października rolnicy mają czas na złożenie do ARiMR rejestru wypasu krów mlecznych za 2020 rok. Gdzie i jak go złożyć. Kogo dotyczy ten obowiązek?

30.10.2020., 00:00h

Czas na złożenie rejestru wypasu krów mlecznych mija 31 października

Do 31 października 2020 roku rolnicy, którzy wnioskowali o dopłaty do dobrostanu krów mlecznych w wariancie „wypas”, są zobowiązani złożyć w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rejestr wypasu krów mlecznych prowadzonych od kwietnia do października 2020 roku.

 

Gdzie i jak należy złożyć rejestr wypasu krów?

Rejestr wypasu krów mlecznych zawierający dane od kwietnia do października oraz kartę wprowadzania danych wraz z podsumowaniem należy złożyć w pliku excel do biura powiatowego ARiMR.

Rejestr plik należy przekazać poprzez aplikacji eWniosekPlus lub poprzez platformę ePUAP. Można go również przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres mailowy właściwego biura powiatowego ARiMR.

Jeżeli rolnik prowadził rejestr wypasu krów w wersji papierowej nie ma możliwość przekazania tego dokumentu w wersji elektronicznej, wówczas powinien wszystkie strony tego dokumentu zeskanować i dostarczyć do ARiMR poprzez eWniosekPlus lub skserować i dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty albo pełnomocnika.

Agencja podkreśla, że wersję papierową rejestru może być dostarczona tylko w sytuacji, gdy nie można jej dostarczyć w wersji elektronicznej ze względu na braku technicznych możliwości.

Więcej na ten temat tu:

Rolnicy muszą złożyć w ARiMR rejestr wypasu krów. Terminy, wzór rejestru, instrukcja

Paweł Mikos

Fot. Pixabay

 

26. maj 2024 04:51