StoryEditor

Co aktywność mówi o naszych krowach?

System do monitorowania stada bydła mlecznego Track a cow nie tylko rejestruje aktywność, ale także okres leżenia oraz czas, który krowy spędzają przy stole paszowym. Połączenie tych danych zwiększa również wartość informacyjną każdego poszczególnego parametru.

14.10.2019., 00:00h
Nowoczesne fermy mleczne regularnie zbierają duże ilości danych na temat mleczności, zdrowia zwierząt, płodności i zachowań, które kierownik stada może wykorzystać w celu kontroli zwierząt. Im lepsza analiza danych, a następnie ich informacyjne wykorzystanie, tym łatwiej mogą zostać zintegrowane z codziennymi czynnościami.
 

Jak działa system monitorowania Track a cow?

Wiele możliwości daje system monitorowania stada Track a cow (ENGS, Bayern Genetik), który mierzy takie parametry jak aktywność, czas i częstotliwości leżenia, czas przebywania w pozycji stojącej oraz opcjonalnie liczbę wizyt przy stole paszowym oraz czas trwania pobrania paszy. Track a cow został zainstalowany w kwietniu 2017 roku w stadzie mlecznym z 40 krowami na Oberer Hardthof w Hesji. System monitoringu obejmuje antenę z odbiornikiem, komputer z oprogramowaniem, skrzynkę transmisyjną i krokomierz dla każdej krowy. Co dwie sekundy czujniki mierzą ruchy krów.

Oprogramowanie przygotowuje dane w blokach godzinnych i wyświetla je w postaci grafik lub tabel na komputerze. Na podstawie tych wykresów kierownik stada otrzymuje informacje, które pomagają podejmować decyzję o insemi...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Elita
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
29. maj 2024 01:43