StoryEditor

Jak bezpiecznie unieruchomić krowie głowę?

Specjalny sprzęt do podtrzymywania i unieruchamiania głowy sprawia, że leczenie krów w tym obszarze staje się bezpieczniejsze i łatwiejsze.

15.07.2019., 00:00h

Unieruchomienie głowy zredukuje stres i zapewni bezpieczeństwo krowie

Zabiegi wykonywane przy głowie takie jak podawanie glikolu propylenowego czy kolczykowanie mogą stać się w niektórych przypadkach wręcz torturą – zarówno dla samej krowy, jak i dla osoby wykonującej zabieg. Stres towarzyszący takim sytuacjom może zostać zredukowany poprzez zastosowanie specjalnego podgłówka służącego podtrzymywaniu i unieruchomieniu głowy (patrz zdjęcie, producent Vink).

Jak działa specjalny podgłówek do unieruchamiania głowy?

Na początku, krowa zostaje unieruchomiona pomiędzy drabinami paszowymi. Podgłówek  jest podnoszony od dołu do góry do pozycji otaczającej dolną część głowy zwierzęcia, a  następnie zaczepiony do ramy drabiny paszowej.

Za pomocą jednego ruchu przestawienie podpórki powoduje zmianę położenia głowy krowy do pozycji żądanej i następnie jej unieruchomienie. Do unieruchomienia sprzętu służy umiejscowiony po bokach łańcuch.

Ten specjalny podgłówek jest wytrzymały i łatwy do zamocowania za pomocą zaledwie kilku ruchów. Dobra pomoc przy pracy z krowami upartymi.
  • Ten specjalny podgłówek jest wytrzymały i łatwy do zamocowania za pomocą zaledwie kilku ruchów. Dobra pomoc przy pracy z krowami upartymi.

Oprac. Katrin Berkemeier
29. maj 2024 20:14