StoryEditor

Najważniejsze zasady żywienia krów zasuszonych według Sano

To była prawdziwa rewolucja w żywieniu krów zasuszonych, kiedy Sano zaczęło w 2000 roku polecać tylko jedną dawkę na cały okres zasuszenia, w dodatku składającą się w z tych samych pasz co w laktacji. Zmieniały się tylko proporcje podawanych komponentów. Tylko jedna dawka dla krów zasuszonych i tylko jedna dawka dla krów w laktacji, dzień w dzień przez cały rok te same pasze. To był ogromny przełom.
16.11.2019., 00:00h
Wcześniej hodowcy nie przywiązywali zbyt dużej uwagi do żywienia krów zasuszonych, które najczęściej ograniczało się do podawania w tym okresie wyłącznie pasz objętościowych (siano, słoma) i wyeliminowaniu z dawki pasz treściwych. Dopiero Sano potraktowało okres zasuszania jako najważniejszy w całym cyklu produkcyjnym. Pierwszy dzień zasuszania jako pierwszy dzień nowej laktacji. Zasuszanie jako punkt zwrotny dla przyszłej wydajności, zdrowotności i płodności.

Powstały w 2009 roku Sano Agrar Institut umożliwił pełną realizację nowych innowacyjnych rozwiązań, do których tak trudno było wcześniej przekonać nie tylko hodowców, ale także współpracujących z nimi specjalistów żywieniowych. Potrzeba było aż kilkunastu lat, aby jedna dawka na cały okres zasuszenia stała się także w Polsce równoważną alternatywą dla stosowanych do tej pory dwóch dawek: jednej na okres zasuszenia właściwego i drugiej na okres przejściowy.
 

Sano Agrar Institut – przykład działa najlepiej

Verba docent, exempla trahunt - słowa uczą, przykłady pociągają, jak mawiali starożytni. Sano Agrar Institut to jedna z największych i najnowocześniejszych f...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Elita
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
29. maj 2024 01:49