StoryEditor

Mlekovita będzie wkrótce niezależna energetycznie

Za dwa lata Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita stanie się niezależna energetycznie. Prezes Dariusz Sapiński zadeklarował bezpieczeństwo energetyczne zakładu, które jest wynikiem poczynionych przez spółdzielnię licznych inwestycji. 

08.08.2022., 00:00h

Mlekovita w drodze do niezależności energetycznej

Prowadzone długofalowe inwestycje Grupy Mlekovita, zarówno we własną biogazownię, modernizację posiadanych zakładów, budowę wysokosprawnych kogeneracji wraz z kotłowniami gazowymi oraz duża inwestycja w instalacje fotowoltaiczne, którą zrealizuje spółka Erato Energy, okazały się trafione i kolejny raz potwierdziły, że Mlekovita jest liderem polskiego mleczarstwa nie bez przyczyny. Obecnie potrzeba uniezależnienia energetycznego jest oczywista, a Mlekovita ma uzyskać ją już w najbliższym czasie.

Jak podaje portal Wiadomości Handlowe, Prezes Dariusz Sapiński potwierdził, że w przeciągu dwóch najbliższych lat mleczarski gigant stanie się zupełnie niezależny energetycznie. 

We własnym zakresie produkujemy prąd i ciepło. Aktualnie finalizujemy inwestycję w instalacje fotowoltaiczne o mocy 1,3 MW. Można powiedzieć, że jesteśmy zabezpieczeni. Jeszcze dwa lata i będziemy niezależni energetycznie – zapowiada prezes Dariusz Sapiński, cytowany przez portal Wiadomości Handlowe. 

Cykl imprez z okazji 30-lecia marki Mlekovita

Z okazji jubileuszu Mlekovity pod koniec lipca odbył się Wypasiony Piknik - drugie z ośmiu wydarzeń, organizowanych z okazji święta marki. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Dariusza Sapińskiego oraz symbolicznego toastu szklanka mleka. Prezes Mlekovity zapewniał, że nieustannie priorytetem spółdzielni jest zachowanie wysokiej jakości wytwarzanych produktów oraz zapewnieniu ich powszechnej dostępności. 

– Mlekovita ma wiele atutów: znakomitych hodowców, zmodernizowane, unowocześniane i nadal rozwijające się gospodarstwa zainteresowane ich powiększaniem oraz pracowitość, przedsiębiorczość i wielka zaradność naszych hodowców. Sukces firmy to nie przypadek, to ciężka praca i wytrwałość, a przede wszystkim miłość i pasja do ziemi i hodowli – podsumował Sapiński.

Podczas  Wypasionego Pikniku Prezes SM Mlekovita wręczył wyróżnienia i pamiątkowe statuetki dla wybitnych hodowców – dostawców mleka oraz osób i firm, które w szczególny sposób przyczyniły się i zasłużyły w rozwoju produkcji mleka.

Kamila Dłużewicz
Zdjęcie: Archiwum

25. maj 2024 13:04