StoryEditor

Serowe love story

Dla fanów sera polecamy film – „Cheese: A Love Story”. Opowiada on o podróżach Afrima Pristine’a, najmłodszego na świecie Maitre Fromagera (mistrza serowarskiego). Pristine i jego rodzina sprzedają tysiące serów z całego świata w swoim specjalistycznym sklepie Cheese Boutique w Toronto (Ontario, Kanada).

28.07.2022., 00:00h

Niesamowity świat sera

W sześcioodcinkowym serialu dokumentalnym Pristine zabiera nas w podróż dookoła świata, aby zgłębić zawiłości sera podczas fascynujących wizyt w Szwajcarii, Francji, Quebecu, Toronto, Grecji i Kolumbii Brytyjskiej. W każdym z tych miejsc spotyka się z pełnymi pasji serowarami, którzy tworzą lokalne sery, a także z innowacyjnymi szefami kuchni, którzy przetwarzają je na wiele oszałamiających kreacji kulinarnych.

Cheese: A Love Story - o czym opowiada mini serial?

W programie można przyjrzeć się procesowi produkcji mleka, który napędza przemysł serowarski w każdym z odwiedzanych miejsc. Można zobaczyć wiele krów, ale także kóz, owiec, a nawet bawołów wodnych. Dowiemy się również, jak szwajcarski kucharz tworzy płynne fondue; jak francuscy rolnicy stworzyli specjalny gatunek sera, by zamieniać na niego mleko obłożone wysokim podatkiem, jak greccy pasterze kontynuują starożytne zwyczaje opieki nad zwierzętami i produkcji sera.

Artur Puławski
Fot. Unsplash

28. maj 2024 06:02