StoryEditor

Ponad 50 procent młodych Amerykanów nigdy nie widziało na żywo krowy

Amerykanie przyznają się do niedoborów doświadczeń życiowych. Na „liście rzeczy do zrobienia” pojawił się zaskakujący punkt – zobaczenie krowy na żywo po raz pierwszy w życiu. Może nie byłoby to dziwne wśród dzieci, ale wiek respondentów był nieco bardziej zaawansowany – między 11 a 24 lat.
22.05.2021., 00:00h

Niedoświadczeni Amerykanie

Ankietę wśród 3500 Amerykanów przeprowadzono na stronie internetowej poświęconej stylowi życia. Tylko 9% uczestników odpowiedziało, że są w pełni zadowoleni ze swojego obecnego „poziomu doświadczeń życiowych”. Amerykanie nie czuli się usatysfakcjonowani z życia ponieważ 42% nigdy nie odwiedziło innego kraju, a 15% nigdy nie opuściło stanu, w którym się urodzili. Było też kilka mniej oczywistych powodów...

Ponad połowa młodych Amerykanów nigdy nie widziała krowy

Ponad połowa młodych – aż 54% stwierdziło, że nigdy nie widzieli krowy w prawdziwym życiu. Oprócz braku widoku krowy na żywo, 13% respondentów nigdy nie wysyłało listu tradycyjną pocztą, 19% nigdy nie gotowało posiłku od podstaw, 27% nigdy nie widziało wschodu słońca, a 43% nigdy nie spędzało czasu na świeżym powietrzu. Przyczyny braku wspomnianych doświadczeń życiowych są raczej prozaiczne – w 80% brak pieniędzy i w 77% brak czasu. Dla tęskniących za widokiem krowy, Mountain Horse Farm ze stanu Nowy Jork ma ofertę sesji przytulania krów.
Zdjęcie: Pixabay
29. maj 2024 20:49