StoryEditor

Fonterra opuszcza rosyjski rynek

Nowozelandzka firma mleczarska Fonterra ogłosiła swoją decyzję o zamknięciu swojego biura w Moskwie i całkowitym wycofaniu się z rosyjskiego rynku. Czytamy o tym w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej spółdzielni mleczarskiej. Wcześniej pod koniec lutego firma zawiesiła dostawy swoich produktów do Rosji.

23.03.2022., 00:00h

Priorytet – bezpieczeństwo!

Na początku oświadczenia dyrektor naczelny Miles Hurrell powiedział, że priorytetem po rosyjskiej agresji wobec Ukrainy było zapewnienie bezpieczeństwa pracowników w Rosji.

- Po dokładnym rozważeniu konsekwencji dla naszych pracowników i naszych długoterminowych planów na rynku rosyjskim zamkniemy teraz nasze biuro w Moskwie, przenosząc naszych pracowników tam, gdzie to jest możliwe, i wycofamy się z naszego wspólnego przedsięwzięcia Unifood, – czytamy w komunikacie.

Jak podkreślił Miles Hurrel, popyt na produkty mleczne z Nowej Zelandii teraz jest wysoki, co pozwoli firmie przenieść swoje produkty na inne rynki.

Fonterra eksportuje niewielką liczbę produktów do Rosji, a głównie masło. Roczny udział Rosji w eksporcie stanowi około 1%, czyli około 240 mln dolarów.

Oprac. mkh
Zdjęcie: Pixabay

24. maj 2024 19:22