StoryEditor

Fonterra wprowadza do swojej floty pierwszą elektryczną cysternę do mleka

Nowozelandzki gigant mleczarski Fonterra wprowadził do swojej floty pierwszą cysternę elektryczną. Inwestycja jest kolejnym dużym krokiem spółdzielni do obniżenia emisyjności i osiągnięcia neutralności klimatycznej. 

27.08.2022., 00:00h

Pierwsza elektryczna cysterna Fonterry gotowa do odbioru mleka 

Milk-E - taką nazwę będą nosić elektryczne cysterny do mleka, które Fonterra prowadza do swojej floty. Pierwsza w Nowej Zelandii elektryczna cysterna została oficjalnie uruchomiona przez minister energii i zasobów Megan Woods w Morrinsville - informuje Fonterra w komunikacie prasowym na swojej stronie.

Inwestycja oceniana jest jako kamień milowy w dekarbonizacji transportu ciężkiego Nowej Zelandii oraz osiągnięcia zeroemisyjności przez Fonterrę i byciem liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W całej spółdzielni nasze zespoły nieustannie analizują, w jaki sposób możemy jeszcze zmniejszyć emisyjność – od gospodarstw po nasze zakłady i całą sieć transportową – powiedział dyrektor operacyjny Fraser Whineray, który wyraził podziw dla pracy konstruktorów i inżynierów, dzięki którym powstanie elektrycznej Milk-E cysterny było możliwe. 

Rząd Nowej Zelandii dofinansował projekt Fonterry

Fonterra otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (LEFT), którym zarządza EECA (Urząd ds. Efektywności Energetycznej i Ochrony).

Cieszymy się, że ten projekt ożył. Nowa Zelandia ma ambitne cele, aby szybko zmniejszyć emisje dwutlenku węgla, a transport ma kluczowe znaczenie. Ciężki transport jest bardzo trudny do dekarbonizacji – powiedział menedżer ds. inwestycji EECA Nicki Sutherland.

Oprac. Kamila Dłużewicz
Image%20by%20fabrikasimf%20on%20Freepik" target="_blank" rel="noopener">Zdjęcie: Freepick

14. lipiec 2024 13:02