StoryEditorWAŻNE

Edmund Borawski odchodzi ze stanowiska prezesa SM Mlekpol!

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL to jedna z trzech największych polskich mleczarni. Od nowego roku jej zarząd będzie działał w nowym czteroosobowym składzie. Po ponad 40 latach pracy moja rola w SM Mlekpol się kończy. Wiem jednak, że Spółdzielnię zostawiam w dobrych rękach - mówi Edmund Borawski, obecny Prezes Mlekpolu. Nowi członkowie Zarządu to osoby od lat związane zawodowo z firmą.

26.11.2022., 09:00h

Nowy prezes mlekpolu od początku 2023

Skład nowego zarządu Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL został wybrany podczas posiedzenia rady nadzorczej mającego miejsce 22 listopada 2022 roku. Decyzja o wyborze nowego zarządu jest naturalną zmianą pokoleniową. Firma przygotowywała się do niej już od kilku miesięcy. Nowy Prezes obejmie swoje stanowisko od stycznia 2023 roku. Mlekpol to dziś trzecia co do skali działalności firma mleczarska w Polsce. Jego silna pozycja to zasługa między innymi jej wieloletniego Prezesa Edmunda Borawskiego.

Edmund Borawski prowadził Mlekpol przez 40 lat

W tym roku minęło 40 lat mojej pracy w SM Mlekpol. To zdecydowana część mojego życia, nie tylko zawodowego i jestem dumny, że przez tyle lat mogłem przyczyniać się do rozwoju Spółdzielni. W tym czasie zaszły w niej duże zmiany, stworzyliśmy jeden z największych podmiotów w Polsce. Gdy w 1982 roku zaczynałem pracę w Grajewie, roczny skup mleka wynosił 35 mln litrów, a obecnie to ponad 2 mld litrów. Funkcjonował wówczas tylko jeden zakład przetwórczy, teraz jest ich 13 i są wysoko wyspecjalizowane – mówi Edmund Borawski. – To wspólna praca i dorobek producentów mleka, pracowników, kadry kierowniczej, Rady Nadzorczej i Zarządu. Kluczowe decyzje zawsze podejmowaliśmy wspólnie i w zgodzie – rozwiązywaliśmy problemy i cieszyliśmy się z sukcesów. Za te lata wspólnej pracy pragnę serdecznie wszystkim podziękować, udajemy się na zasłużony odpoczynek w momencie, gdy Spółdzielnia jest w dobrej kondycji ekonomicznej i cały czas się rozwija, a stery oddajemy w ręce osób, które znają ją od lat, mają ogromną wiedzę i wiele pomysłów. Wiem, że zostawiamy Mlekpol w dobrych rękach – dodał  Edmund Borawski.

Tadeusz Mroczkowski nowym prezesem mlekpolu

Nowym Prezesem Zarządu MLEKPOLU zostaje Tadeusz Mroczkowski. Do tej pory pełnił funkcję dyrektora zakładu Mlekpol w Grajewie. - Tak ogromna organizacja potrzebuje silnego lidera, który będzie realizował wizję rozwoju, a jednocześnie będzie otwarty na głos Spółdzielców i pracowników, bo to oni są największą siłą SM Mlekpol. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować sukcesy, których twórcą był obecny Zarząd pod przewodnictwem Prezesa Edmunda Borawskiego. Serdecznie dziękuję mu w imieniu wszystkich pracowników oraz członków SM Mlekpol za te 4 owocne dekady – stwierdza Tadeusz Mroczkowski.

W nowym zarządzie MLEKPOLU znajdą się również: Małgorzata Cebelińska, obecnie dyrektor handlu SM Mlekpol (od grudnia 2022 roku), Paweł Pasternak, obecnie Dyrektor Finansowy SM Mlekpol (od stycznia 2023 roku) oraz Zbigniew Groszyk, obecnie pełniący funkcję wiceprezesa do spraw produkcji, pełniący tę funkcję od 2021 roku.

28. maj 2024 06:01