StoryEditorWiadomości

Stany Zjednoczone wycofują smakowe mleko ze szkół

Popularne w Stanach Zjednoczonych tzw. mleko smakowe (np. czekoladowe lub truskawkowe) ma zniknąć ze szkolnego menu. Wszystko to za sprawą decyzji Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), który planuje ograniczyć spożycie cukru wśród najmłodszych mieszkańców USA. Według obecnych zasad USDA, amerykańscy uczniowie mają do wyboru mleko niskotłuszczowe, beztłuszczowe lub mleko smakowe
30.11.2023., 11:45h

Mleko smakowe to samo zło?

Mleko smakowe znalazło się na celowniku Departamentu Rolnictwa USA, ponieważ z badania opublikowanego w 2021 r. wynika, że wspomniany produkt jest "wiodącym źródłem dodanego cukru w śniadaniach i obiadach szkolnych dzieci".

Mleko smakowe ma zupełnie zniknąć ze szkolnego menu lub producenci będą zmuszeni znacznie ograniczyć w nim udział cukru. Pomysł nie wszystkim przypadł do gustu – zdaniem School Nutrition Association pozbycie się smakowego mleka ze szkół to zły pomysł; dzieci rzadziej piją mleko, jeśli nie mają do wyboru opcji truskawkowej, czekoladowej, a Amerykańska Akademia Pediatryczna choć zaleca zastępowanie słodzonych napojów wodą, uważa, że mleko smakowe "jest dobrym przykładem" promowania żywności "[…] bogatej w składniki odżywcze".

Artur Puławski

25. czerwiec 2024 09:50