StoryEditorTargi rolnicze

XIX edycja targów Zielone AGRO SHOW już w maju!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja kultowych już targów Zielone AGRO SHOW. Zapraszamy wszystkich hodowców bydła na pokazy polowe maszyn zielonkowych oraz wystawę najpiękniejszych zwierząt hodowlanych, która odbędą się w Ułężu już pod koniec maja.

Zielone AGRO SHOW 2023 - jedyna wystawa dedykowana hodowcom bydła mlecznego i producentom mleka

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zaprasza wszystkich rolników na tegoroczną edycję targów Zielone AGRO SHOW, kóre odbędą się w dniach 20-21.05 br. na płycie lotniska w Ułężu, w gminie Ryki. To jedyna wystawa dedykowana hodowcom bydła mlecznego i producentom mleka oraz unikatowa okazja do zapoznania się i zobaczenia w akcji najnowszych maszyn zielonkowych.

Wystawa zwierząt hodowlanych Animal Show 2023 i konkurs Małego Hodowcy

Bogaty plan targów z pewnością nie zawiedzie odwiedzających. Zielone AGRO SHOW to największe pokazy maszyn zielonkowych w Polsce. Tegoroczny program imprezy został wzbogacony między innymi o wystawę zwierząt hodowlanych Animal Show, czyli cykl pokazów i prezentacji zwierząt hodowlanych z całej Polski, które objemą:

  • I Krajową Wystawę Bydła Białogrzbietego,
  • I Regionalną Wystawę Bydła Mlecznego,
  • I Regionalną Wystawę Rodzimych Ras Koni.

Podczas wystawy zwierząt gospodarskich wyłonione zostaną czempiony i wiceczempiony w poszczególnych kategoriach, a najpiękniejsze zwierzęta staną do walki o tytuł Superczempiona. Dla najmłodszych hodowców przewidziano w progranie konkurs Małego Hodowcy, w którym to dzieci prezentować będą na ringu małe cieliczki białogrzbiete i holsztyńsko-fryzyjskie. Hodowcy będa mieli też okazję wziąć udział w pokazie kóz rasy sandomierskiej.

Podczas tragów nie zabraknie okazji do nawiązania kontaktu z producentami maszyn rolniczych oraz zobaczenia i porównania prezentowanych maszyn do produkcji pasz zielonych uznanych producentów. Odwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia stoisk firmy produkujących nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, a także producentów i dystrybutorów folii rolniczych, czy też elementów wyposażenia budynków inwentarskich.

Kultowe pokazy prac polowych

Oczywiście i w tym roku nie zabraknie cieszącego się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem pokazu prac polowych maszyn. W trakcie tegorocznych targów prezentowane będą m.in. kosiarki, przetrząsacze, prasy zwijające, praso-owijarki, sieczkarnie polowe, siewniki, sadzarki, pielniki, ciągniki i przyczepy samozbierające. Podobnie jak co roku, zaprezentowanych zostanie około 50 różnych zestawów maszyn.

Wystawa odbędzie się na lotnisku w Ułężu, 21 i 22 maja br. Wstęp na wystawę oraz parkingi będą darmowe.

28. maj 2024 01:24