StoryEditorTargi

Targi Ferma po raz trzeci w Bydgoszczy! Jakie atrakcje czekają odwiedzających?

Blisko 150 wystawców, ogrom wiedzy przekazanej podczas konferencyjnych prelekcji i szeroka oferta firm z kraju jak i z zagranicy – to tylko niektóre z atrakcji, dla których warto pojawić się na przyszłorocznych Targach Ferma 2024. Co organizatorzy zaplanowali dla rolników?

Prawie 150 wystawców podczs trzydniowych Targów Ferma 2024

Targi Ferma po raz trzeci zagoszczą w Hali BCTW w Bydgoszczy. Podczas trzech intensywnych dni targowych (23 - 25 lutego 2024) specjaliści, hodowcy oraz producenci z branży produkcji zwierzęcej będą mieli okazję spotkać się, porozmawiać i wymienić się kontaktami oraz swoimi doświadczeniami. Organizatorzy spodziewają się prawie 150 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentują specjalną ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), a także maszyny do zbioru i konserwacji pasz.

Bogate prelekcje i wspólne dyskusje z rolnikami

Nie zabraknie też najświeższej wiedzy i sprawdzonych doniesień ze świata nauki i produkcji zwierzęcej. Targi Ferma nie obyłyby się bez konferencja naukowo-techniczna, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pierwszego dnia targów dla hodowców trzody chlewnej, dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie, poprowadzi niezwykle aktualny panel dyskusyjny pod tytułem "Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny? Tego dnia również odbędzię się Forum Drobiarskie, w trakcie, którego Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz omówi aktualne problemy z którymi mierzy się branża. Peirwszego dnia targów ddbędą się także wykłady traktujące o zdrowiu i dobrostanie bydła, świń i drobiu przygotowane przez KPODR w Minikowie oraz Instytut Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu.

Podczas drugiego dnia targów odbedzie się dyskusja dedykowana hodowcom bydła mlecznego. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście, zapraszają wszystkich producentów mleka do wspólnej dyskusji w ramach spotkania pt. Branża mleczarska ludziom i środowisku.

Bardzo ważnym elementem tegorocznej Fermy, będzie II Forum Biogazu i Biometanu, w trakcie którego, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego, postara się przybliżyć hodowcom możliwości, rozwiązania, korzyści i problemy związane z posiadaniem biogazowni przy własnym gospodarstwie. Omówione zostaną kwestie prawne, finansowe, dotyczące stosowania substratów i zagospodarowanie pofermentu. O swoich doświadczeniach opowiedzą również właściciele już działających instalacji.

Jak wziąć udział w targach Ferma 2024 za darmo?

Zapisy na targi już ruszyły! Aby otrzymać bezpłatną kartę wstępu na Targi Ferma 2024, nalezy wypełnić krótki formularz na stronie targów.

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie Targów Ferma 2024.

 

 

14. czerwiec 2024 04:47