StoryEditorWażne!

Nowy zarząd Polskiej Izby Mleka

Polska Izba Mleka ma nowy zarząd. Wybory odbyły się 16 listopada i były związane z rezygnacją trójki dotychczasowych członków zarządu. Kto znalazł się w nowym zarządzie PIM?

17.11.2022., 08:10h

Rezygnacja trzech członków zarządu, w tym prezesa Polskiej Izby Mleka

Wybory uzupełniające odbyły się w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ze swoich funkcji w Izbie zrezygnowało troje dotychczasowych członków zarządu. Dotychczasowy prezes Izby Edward Bajko, a jednocześnie prezes Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK oraz Preter Knauer, będący prezesem Hochland, udają się na zasłużone emerytury. Z funkcji wiceprezesa zrezygnował również wiceprezes Zbigniew Kalinowski z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

Grzegorz Gańsko z OSM Sierpc nowym prezesem PIM

W wyniku wyborów nowym prezesem Polskiej Izby Mleka został Grzegorz Gańko, na co dzień zarządzający Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Sierpcu,  producentem Sera Królewskiego, będącego jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek serów dojrzewających w Polsce.

Pozostali członkowie zarządu to osoby związane z firmami, których reprezentanci dotychczas znajdowali się w zarządzie Izby. Są to Paweł Gaca, który wkrótce ma pełnić funkcję prezesa SM Spomlek oraz Maciej Tomaszewski zastępujący Petera Knauera w Hochlandzie. W składzie Polskiej Izby Mleka znalazł się również Łukasz Kalinowski - wiceprezes OSM w Piątnicy. Nastąpiły również zmiany w składzie sądu koleżeńskiego oraz komisji rewizyjnej.

{se_photo}85929{/se_photo}

Jaki jest nowy skład Polskiej Izby Mleka?

Obecny skład zarządu polskiej Izby Mleka przedstawia się następująco:

  • Grzegorz Gańko - prezes zarządu PIM (OSM Sierpc)
  • Dariusz Sapiński (SM MLEKOVITA)
  • Paweł Gaca (SM Spomlek)
  • Łukasz Kalinowski (OSM Piątnica)
  • Maciej Tomaszewski (HOCHLAND sp. z o.o.)
  • Paweł Pasternak (SM MLEKPOL)
  • Agnieszka Maliszewska

Artur Puławski

14. czerwiec 2024 20:00