r e k l a m a
Partner portalu

Dobry Hodowca

premium
Polskie mleko

Rolnicy z Pomorza od 6 lat wykorzystują nową oborę na 70 krów. Co się sprawdziło?

Czy można mieć większą satysfakcję, niźli dopracowanie się nowoczesnego, mlecznego gospodarstwa z wysoko wydajnym stadem oraz wychowanie godnego następcy, który przejmie efekty wieloletniej ciężkiej pracy i wielu kosztownych inwestycji? Tak właśnie jest w gospodarstwie Lucyny i Józefa Bucławów, którzy cieszą nie tylko z własnych dokonań, ale i faktu, że ich syn Łukasz połknął mlecznego bakcyla i nic innego w życiu nie planuje robić.

Czytaj artykuł
r e k l a m a
premium
Polskie mleko

Rolnicy z Podlasia zainwestowali w nową halę udojową. 100 krów doją w 1 godzinę

– Znaczące zwiększenie produkcji mleka w naszym gospodarstwie miało miejsce dopiero w ubiegłym roku. I nie byłoby to możliwe, gdyby nie inwestycja w nową oborę, która została oddana do użytku w 2020 roku – poinformował Tomasz Laskowski, dodając, iż motorem tych zmian było przede wszystkim dążenie do rozwoju gospodarstwa i niewątpliwie współpraca z jednym z liderów polskiego mleczarstwa, jakim jest OSM w Piątnicy.

Czytaj artykuł
r e k l a m a
premium
Polskie mleko

Średnia wydajność mleczna od krowy to 12750 kg mleka. Co stoi za sukcesem rolników z Izabelina?

W swoim gospodarstwie utrzymują 212 krów mlecznych o średniej wydajności 12 750 kg mleka, co pozwala na sprzedaż 2 milionów litrów mleka rocznie. Mało tego. Ta prawdziwie rodzinna, mleczna farma Teresy i Mariusza Smolarków z Izabelina – bo o nich piszemy – od lat doskonale zarządzana i rozwijana w sprinterskim wręcz tempie, stała się dziś symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie, zdobywając tytuł Mistrza Krajowego AgroLigi 2021 roku, w kategorii Rolnictwo.

Czytaj artykuł
premium
Wieś i Rodzina

Rolnik skarmia krowy tylko paszami objętościowymi i uzyskuje 7,5 tys. litrów mleka od krowy

Nie stosuje pasz treściwych, a z samych pasz objętościowych uzyskuje co najmniej 7,5 tys. l mleka od przeciętnej krowy w laktacji. Latem stawia głównie na wypas. A naturalne warunki chowu rodem z Nowej Zelandii czy też bliższej nam Irlandii przekładają się na bardzo dobrą zdrowotność i żywotność stada Rafała Ołubka, który pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej ŁSM JOGO.

Czytaj artykuł
r e k l a m a
premium
Polskie mleko

Dla rolników spod Brodnicy zamiana świń na krowy mleczne okazała się strzałem w dziesiątkę

O profesjonalizmie Barbary i Marcina Waruszewskich z Janówka pod Brodnicą, świadczy osiągnięty w 2021 r. tytuł Rolnika Pomorza i Kujaw. Zamiłowanie do rolnictwa, kultywowanie tradycji i zaangażowanie w rozwój wsi to cechy, które wyróżniają bohaterów naszego reportażu – utrzymujących stado o średniej wydajności ponad 9200 kg mleka. Najwydajniejsze sztuki dają ponad 10 tys. kg mleka.

Czytaj artykuł
r e k l a m a
r e k l a m a

Polecane z TPR

r e k l a m a
r e k l a m a
r e k l a m a